photo243427292115740701

گروه مجازی متخصصین کودکان ایران یک جمع مجازی است که در تاریخ 21 آذر 1393 جهت بررسی مشکلات پزشکان کودکان ایران در بستر تلگرام تشکیل شد. اولین اقدام عملی که یک روز بعد از افتتاح گروه انجام شد تشکیل فضای مجازی برای بحث و تبادل نظر پیرامون درمان بیماریهای کودکان و ارایه مباحث مفید علمی بود. به سرعت تعداد اعضا افزایش یافتند و تا امروز با بیش از 900 عضو به کار خود ادامه می دهد. هدف از تشکیل این بایگانی، ذخیره مطالب علمی موجود در تلگرام و همچنین بهره مندی تعداد بیشتری از پزشکان از این اطلاعات ارزشمند می باشد. توضیح: گشتک دفتران، ثبت کنندگان علم نجوم و طب در دوره ساسانی بودند که علوم را با خط مرموزی به نام گشتک ثبت و ضبط می کردند. گروه مجازی متخصصین کودکان ایران یک جمع مجازی است که در تاریخ 21 آذر 1393 جهت بررسی مشکلات پزشکان کودکان ایران در بستر تلگرام تشکیل شد. اولین اقدام عملی که یک روز بعد از افتتاح گروه انجام شد تشکیل فضای مجازی برای بحث و تبادل نظر پیرامون درمان بیماریهای کودکان و ارایه مباحث مفید علمی بود. به سرعت تعداد اعضا افزایش یافتند و تا امروز با بیش از 900 عضو به کار خود ادامه می دهد. هدف از تشکیل این بایگانی، ذخیره مطالب علمی موجود در تلگرام و همچنین بهره مندی تعداد بیشتری از پزشکان از این اطلاعات ارزشمند می باشد. توضیح: گشتک دفتران، ثبت کنندگان علم نجوم و طب در دوره ساسانی بودند که علوم را با خط مرموزی به نام گشتک ثبت و ضبط می کردند.

همکاران :

%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%b8%d8%b1%db%8c%d9%81%db%8c

 من، دکتر خدیجه ظریفی، متخصص سلامتی کودکان و نوجوانان، متولد سال 1359 هستم. در سال1377 وارد دانشگاه شدم. دوره پزشکی عمومی را در دانشگاه شیراز و دوره دستیاری کودکان را در دانشگاه بابل گذراندم. دوره طرح و ضریب کا را در شهرستانهای لامرد، قیروکارزین و صفاشهر در استان فارس خدمت کردم و علاوه بر آن دوره های دیگری در شهرستانهای مهر، خرامه و زرقان (زادگاهم) به خدمت رسانی به هموطنانم مشغول بودم و از سال 1391  مطب خصوصی در شهر شیراز تاسیس کردم. از ابتدای سال 1392 و شروع به کار دوره جدید انجمن متخصصین کودکان استان فارس به عضویت هیات مدیره انجمن درآمدم و در خدمت همکارانم هستم. با تاسیس اولین گروه صنفی متخصصین کودکان در تلگرام دوره جدیدی از زندگی من آغاز شد و با بررسی مشکلات صنفی و آموزشی همکاران سراسر کشور و همکاری عده زیادی از متخصصین کودکان سراسر ایران و اساتید گرامی این رشته این راه خطیر ادامه یافت و به تاسیس وبلاگ گشتک دفتران منجر شد.

   دکتر ریحانه برکتین فارغ التحصیل رشته کودکان و نوزادان از دانشگاه علوم پزشکی کاشان در سال  1383 هستم. دوره طرح تخصص خود را در شهرستان تیران و کرون (از توابع استان اصفهان) گذرانده و  در درمانگاهها و بیمارستانهای شهرستان های خمینی شهر، کوشک، درچه، شهرستان اصفهان و همچنین مطب خصوصی خود سابقه فعالیت دارم. علاوه بر این از زمان دوره طرح تا کنون ابتدا در مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم اصفهان و سپس موسسه خیریه دیابت اصفهان علاوه بر ویزیت کودکان عزیز مبتلا به دیابت، در نصب و استفاده از پمپ انسولین و چندین طرح  تحقیقاتی و همچنین برگزاری کلاسهای آموزشی فعالیت داشته ام. همچنین در جهت آموزش و راهنمایی مادران عزیز با چند روزنامه و مجله تخصصی کودک جهت ارایه مقالات آموزشی والدین در حال همکاری هستم. از سال گذشته، بعد از راه اندازی گروههای آموزشی تلگرام و تاسیس وبلاگ گشتک دفتران در همراهی با دوستان دیگر وظیفه ویرایش و انتقال مطالب به وبلاگ را برعهده داشته و از این بابت احساس خرسندی می نمایم.

img_20161018_221056
photo_2017-04-08_20-59-49

   دکتر سعیده فیروزبخت، متخصص کودکان هستم. دوران پزشکی عمومی را در سال 1364 در دانشگاه شهید بهشتی  شروع نمودم. در سال 1371 مشغول طرح پزشک عمومی شدم و خدمت طرح را در بروجرد و بوشهر گذراندم و سپس در کنار کار خصوصی بیشترین وقتم را صرف تربیت کودکان خویش نمودم. در نهایت در سال 1382 جهت تحصیل تخصص کودکان همراه همه اعضای خانواده به کرمانشاه عزیمت کردم و در سال 1385 با رتبه برتر بورد فارغ التحصیل شدم و مجددا” همراه خانواده به بوشهر برگشتم. هم اکنون به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه بوشهر مشغول به فعالیت می باشم و در بخش کودکان بیمارستان شهدای خلیج فارس و کلینیک هلال احمر فعالیت دارم. با شروع فعالیت اتاقهای مشاوره متخصصین کودکان در تلگرام، مسوولیت آرشیو مطالب جهت وبلاگ گشتک دفتران و برگزاری کارگاه های انلاین را برعهده گرفتم و فعالیت خود را جهت ارتقا دانش آغاز نمودم. هدف نهایی من کم کردن آلام کودکان سرزمینم می باشد.

در این راه، در مراحل مختلف؛ دوستان و همکاران عزیزی نیز ما را یاری رساندند که صمیمانه از آنها سپاسگزاری نموده و قدردان زحمات آنها هستیم.

دکتر فاطمه اسدی

دکتر سمیرا اسفندیاری

دکتر مژده افخمی

دکتر طاهره بصیر

دکتر اطلس چعباوی زاده

دکتر شیما سرافرازی

دکتر محبوبه سمیعی

دکتر راحیل رحیمی

دکتر رویا رییسی

دکتر نرگس زارع

دکتر مینا صافی

دکتر ونوس فلاحی

دکتر محمد رضا  مرادی نژاد

دکتر ریحانه مرتضی زاده

دکتر نرگس  مظلومی

دکتر سمیه نامجو

خانم مطهره ظریفی